Vratový systém

Vratový systém NovoPort

Exkluzivní komfort: vratový systém NovoPort®

Kdo dnes potřebuje renovovat svou garáž, chce především, aby dobře zapadala do dané architektury, aby se i snadněji otevírala a provoz nepotřeboval mnoho energie. S kombinovaným systémem NovoPort®, který se skládá z vrat, pohonu a dálkového ovladače, zvýšíte stisknutím tlačítka úroveň komfortu své garáže a zbavíte se tak velice nepříjemného a zdlouhavého ručního otevírání a zavírání vrat! Už nikdy nebudete muset vystupovat za deště nebo zimy a vrata ručně otevírat a zavírat!

Vrata a pohon jsou optimálně sladěny a certifikovány v souladu nezávislými institucemi dle nejnovějších bezpečnostním norem. Vedle příjemného komfortu si tak užívejte uklidňující pocit maximální bezpečnosti. 5let záruky na mechaniku, motor a řídící jednotku!

Jedinečná technika: flexibilní montáž na boční stěnu

Systém NovoPort® nemá na starosti nejvyšší komfort jen v provozu, nýbrž komfort zajišťuje již při montáži. Neboť pohon se nemontuje jako ostatní běžné pohony na strop, ale jednoduše do boční kolejnice - dle stavební situace vpravo či vlevo. Tímto zůstává strop volný a potíže při montáži jsou od počátku vyloučeny.

Všechny stavební komponenty jsou továrně předmontovány a vzájemně sladěny – jednoduše nasadit a je hotovo! To šetří veškeré náklady na montáž  a z toho důvodu je systém NovoPort® cenově velmi příznivý v dodávce jako vratový komplet.

 1. Hlava pohonu umístěná v pravé kolejnici vrat, řídící jednotka na pravé straně garáže …
 2. … nebo přímo na ostění vedle vrat
 3. Při zastěvěném ostění, např. bočními dveřmi, se doobjenává prodlužovací sada kabelu.
 4. Všechny varianty montáže pohonu NovoPort®, obr. 1-3, jsou možné i pro umístění na levé straně.
Vratový systém NovoPort 1 Vratový systém NovoPort 2
Vratový systém NovoPort 3 Vratový systém NovoPort 4

Důležité údaje v krátkosti:

 • Typ pohonu NovoPort®
 • Tažná a tlačná síla 550 N
 • Rychlost 17 cm/s
 • Maximální plocha vrat 15 m²
 • Četnost otevírání a zavírání denně 15
 • Režim Stand-by 0,5 W
 • Integrované LED osvětlení 1,6 W

NovoPort® k dostání pouze se sekčními garážovými vraty Novoferm.

Výhody montáže vratového systému NovoPort®: 

Žádná přídavná kolejnice pohonu

Vratový systém NovoPortPohon NovoPort® je integrován přímo do boční vodící kolejnice vrat. Tím se šetří náklady na materiál, montáž i údržbu.

Volný prostor u překladu

V prostoru překladu už nebude docházet k žádné ztrátě místa. Žádné montážní problémy dané stavbou.

Žádné závěšování stropu nebo hnacího agregátu

U garáží s vysokým stropem se často musí zhotovovat speciální závěsné konstrukce, aby bylo možné pohon namontovat. V případě NovoPort® tyto náklady odpadají!

Volný stropní prostor

V oblasti stropu montáži nic nebrání: osvětlení, průvlaky nebo odpadové roury se nemusí demontovat ani přemosťovat. Žádné komplikované vrtání do železobetonových stropů, žádná potřeba speciálních hmoždinek u sádrokartonových desek, žádné nebezpečí provrtání tenkých stropů, žádné znečištění komponentů pohonu prachem z vrtání.

Žádné zvýšení hloubky zasunutí

Pohony vedené po kolejnicích bývají umístěny cca 30 - 40cm nad vraty a často se musí na staveništi zkracovat. NovoPort® je přesný ihned!

NovoPort®: PLUS přehled výhod

 • Řídící jednotka pohonu je vybavena s moderním a energeticky úsporným LED-osvětlením, které je 13x svítivější než běžné osvětlovací prostředky stejného výkonu.
 • Osvětlení s LED (1,6 Watt) diodami nově integrované do řídící jednotky se automaticky zapíná při otevírání vrat, délku osvětlení lze naprogramovat od 1 do 4 minut.
 • Maximální zabezpečení řídící jednotky díky automatickému kódování signálu. Přijímač signálu je umístěn a chráněn v krytu pohonu.

Ještě více výhod systému NovoPort®:Programování s obsluhou pomocí menu

Programování s obsluhou pomocí menu

Programování se provádí jednoduše a pohodlně pomocí tří tlačítek a přehledného 7 segmentového displeje. Díky systematickému menu nelze při programování přehlédnout žádné nastavení. Všechna nastavení zůstávají uložena v paměti po neomezenou dobu a to i při výpadku proudu. Provozní stav je vždy patrný. Jednoznačné kódování chyb dovoluje v případě potřeby rychlou a spolehlivou analýzu poruch.

Interiérové tlačítko

Tlačítko pro otevírání garáže je integrováno Interiérové tlačítkopřímo v řídící jednotce a není třeba ho dokupovat jako příslušenství a montovat zvlášť.

Nové LED osvětlení

Kromě nového integrovaného osvětlení LED (1,6 W) má NovoPort® snadno přístupné přívody pro příslušenství s kabeláží jako externí osvětlení nebo signální žárovky, které lze ovládat pomocí dálkového ovládání nebo klávesnice.

Ozubený řemenNové LED osvětlení

Ozubený řemen je bezúdržbový a nachází se chráněný ve vodící kolejnici vrat.

 • Rychlá a pohodlná obsluha pomocí ručního vysílače se dvěma volitelnými kanály. Vedle dálkového ovládání lze pohon ovládat i pomocí tlačítka, klíčového spínače nebo kódovací klávesnice, jež se montují na stěnu garáže. Řízené dálkově a zvela bez kabelů. To šetří náklady!
 • Funkce "jemného" startu a "jemného" zastavení, která je šetrná k vratům.
 • Integrovaný systém pro diagnostiku poruch usnadňuje případné servisní práce.